A tanulók szüleinek egy része a 8 osztályos gimire esküszik, másik része a 6 osztályosra. Hogy miért? Mert minél hamarabb kezd el a gyerek jobb képességű közegben tanulni, annál eredményesebb lehet a felkészülés a továbbiakra…természetesen ezalatt az egyetemet értjük. A szülői aggodalom a gyermek jövőjével kapcsolatban teljesen normális, de figyelni kell, hogy ez a lehető legkevesebb mértékben terhelje meg a gyereket, amikor ebben az időszakban éppen elég feszültség van benne ettől függetlenül is.
A felvételi napján a legtöbb iskola ünneplő ruha viselését követeli meg. Hiszen mindenki jól ismeri: évnyitóra új ünneplő ruha, évzáróra új ünneplő cipő dukál… Mivel ezek a ruhadarabok viszonylag ritkán kellenek, gyakran elfeledkezünk róluk, aztán amikor az ünnepi szoknya vagy ünneplő nadrág előkerül, rájövünk, hogy már nem is jó a gyerekre. De mitől is lesz ünnepi a viselet? Manapság már nincs kőbe vésve, de azért a legtöbb iskolában még megkövetelik a fehér blúz, a fiú fehér ing és a fekete nadrág vagy szoknya használatát. A kopogós cipő és a fiú alkalmi cipő talán már nem annyira szigorú keretek között van számon tartva, mint régen. Egyedül a szín a fontos, vagyis hogy fekete cipő legyen. Ez fiúknak kötöttebb, hiszen edzőcipőt mégsem hordhatnak az iskolai ünneplő ruha mellé, de egy elegánsabb utcai cipő simán belefér a szettbe. A legfontosabb, hogy van ezer más dolog, amivel foglalkoznunk kell ebben az időszakban, ezért ne hagyjuk utolsó pillanatra a ruha ellenőrzését. Elég kellemetlen, ha egy kinőtt lányka blúz vagy fiú ünneplő ing kerül a gyermekre egy ilyen fontos napon. Ha nincs idő boltról-boltra járni, oldalunkról egyetlen kattintással rendelhető ünneplő blúz, rövid vagy hosszú ujjú lányka blúz.
Végezetül annyi biztos, hogy stresszes időszak ez a gyerekeknek, s a szülő feladata segíteni a döntésben, nem pedig rákényszeríteni valamire, amit nem szeretne. Jól gondoljuk meg, hogy milyen irányba tereljük őket, hiszen a gimnáziumi évek kezdete egyben a gyermekkor végét is jelentik- tényleg erre lenne szüksége egy 4. osztályos gyermeknek? Ha egy jó tanácsot adhatunk, az az lenne, hogy a döntés meghozatala legyen közös, hiszen- ha nem is egyedül- a gyermeknek kell kitalálnia jövőbeli terveit.