A legtöbb gyerkőc egy éves kora körül teszi meg az első önálló lépéseit. Mivel ezelőtt nem használták a lábaikat, elindulást követően óriási tehernek vannak kitéve. Emiatt körültekintően, minden apró részletre figyelve kell kiválasztani a gyermek első pár lábbelijét. Ha a téli hónapokban kerül sor az induló lépésekre, akkor az alábbi tanácsok segítenek az első téli babacipő kiválasztásában.
Ha már körülbelül 4-5 hete stabilan jár a gyermek, akkor otthoni viseletre szükség lesz egy puhatalpú első lépés cipőre, mely a kemény padlón csökkenti a pici lábak csontocskáira jutó terhelést, továbbá véd az elcsúszástól. Utcai viseletre pedig be kell szerezni a gyerkőc első, hagyományos értelemben vett lábbelijét, egy keménytalpú gyerekcipőt. Cikkünkben az utóbbi kiválasztásához adunk tanácsokat. Mindenekelőtt fontos megemlíteni, hogy a téli lábbelit körülbelül márciusig hordja majd a gyerkőc és a következő télen már biztosan nem adható a lábára, hiszen évente körülbelül két méretet nő a kicsik lába.
Az első feladat a gyerekcipőméret meghatározása
Ha a gyermek már naponta akár több órát is az otthoni kemény felületen közlekedik, akkor érdemes beszerezni az első pár cipőcskéjét. A sima talajon való mezítláb járkálás nemcsak a felfázás miatt kerülendő, hiszen a pici talpak csontocskáira sincs jó hatással. A gyerekcipő kiválasztásának első lépése a megfelelő méret meghatározása. Tudom, nem egyszerű kérés egy mindenre kíváncsi csöppség esetében, de próbáld meg lemérni a talphosszát, vagyis a talp két leghosszabb végpontja közti távolságot. Majd a kapott hosszhoz adj hozzá 0,5-1 centimétert, mivel ideális esetben a cipőnek ennyivel kell hosszabbnak lennie a gyermek lábánál. Így a lábujjak kellő mozgásteret kapnak, azonban semmiképp se legyen ettől nagyobb, mert a túl hosszú cipőben könnyen megbotlik a gyerkőc.
Gyerekcipő az első lépésekhez
A téli gyerekcipő legyen belül bundás, hogy melegen tartsa a pici lábakat a leghidegebb hónapokban is. Jól szellőző, könnyen tisztítható, természetes anyagból, például bőrből készüljön, továbbá a lábbeli szára legyen magas, érjen fel a bokacsontig, hogy megfelelő tartást biztosítson. A talprész pedig legyen hajlékony és csúszásmentes. A könnyű fel- és levétel érdekében érdemes a tépőzáras változat mellett dönteni. Kivéve akkor, ha a gyerkőc lába magas és széles, ilyenkor a tépőzáras lábbeli nem bizonyul jó választásnak, hiszen könnyen szétnyílik és nem tartja megfelelően az kicsi lábakat. Ebben az esetben érdemes inkább a fűzős változat mellett dönteni, mely jól alkalmazkodik a magasabb lábfejekre is.
Kerülni kell az olcsó divatcipőket és az agyonhasznált lábbeliket!
Az első években a megfelelő kialakítással rendelkező és kiváló minőségű anyagból készült cipők alapozzák meg a pici lábak egészséges fejlődését. A rossz minőségű, olcsó gyerekcipőket kerülni kell, mivel komoly ortopédiai problémákat okozhatnak. Továbbá nem szabad a szomszéd lurkó használt gyerekcipőjét ráadni a gyerkőcre, hiszen minden gyermek lábfejlődése más és más, így egy agyonhasznált lábbeli könnyen egészségtelen helyzetbe kényszerítheti a pici lábakat.
Ha megbízható boltból szeretnéd gyermeked első pár lábbelijét beszerezni és fontos neked a minőség, az elérhető árak és a profi kiszolgálás, akkor nézz körül webáruházunkban vagy látogass el személyesen Gödöllői üzletünkbe. Nagyon jó szívvel ajánljuk az évek óta jól bevált, nálunk is megtalálható D.D.Step, Falcon, Szamos, Richter, Maus, Superfit, Tamaris, Primigi téli gyerekcipőit, melyek minden fenti kritériumnak megfelelnek. Ezek a lábbelik garantáltan segíteni fogják a gyerkőc pici talpainak első önálló lépéseit. A kiváló minőség garantálja, hogy a hideg, téli hónapokban is élmény legyen az elindulás.
képek: pixabay.com