De melyik is jobb, a zárt vagy a nyitott orrú supinált szandál?
Elsőként tisztázzuk, mit is tud egy supinált cipő!
Ehhez először némi gyermekláb anatómiára lesz szükségünk. A kisgyermek bokájának dőlési szöge 10 fok körüli, ami abszolút természetes. Ez speciális talpbetétet nem igényel, hiszen ahogy telik az idő – főként, ha a bokáját jól tartó lábbeliben jár – ez idővel optimalizálódni fog.
Ám abban az esetben, ha ez a dőlés 10 foknál nagyobb, indokolttá válhat a talpbetét, vagy a supinált cipő. Mivel ezt mi szülők
nem tudjuk biztosan megállapítani, érdemes gyermekorvos, ortopéd orvos szakvéleményét kérni.
A supinált cipő sokkal kényelmesebb viseletet biztosít, mint egy, a , hiszen ez nem tud elcsúszni, és a boltív magasságánál sem jelent gondot.
Sőt, így szandált is tud hordani a gyermekünk. Zárt vagy nyitott orrú supinált szandál a megfelelő?
Mondhatnám azt is, hogy ez szinte csak az ízlésünkön múlik, ám ez nem fedi a teljes valóságot. Ahhoz, hogy dönteni tudj, ismerned kell a gyermekedet.
- Zárt orrú supinált szandál - Ez azoknál a gyerekeknél lesz nyerő, akik igazi kis izgő-mozgók. Számukra kényelmesebb viselet egy olyan supinált szandál, amiben félig fedve vannak a lábujjaik, és nem tudnak előre csúszni. Egy ilyen lábbeli ötvözi a zárt cipő szabadságát, a szandál kényelmével.
- Nyitott orrú supinált szandál – A legtöbb gyereknek kényelmes viseletet, de azok esetén, akiknek a lábujjai jobban előre nyúlnak, sokkal komfortosabb a zárt orrú változatnál.
Bár a csoportszobákban nem igazán kedvelik a gondozók a szaladgálást, mind tudjuk, hogy erre a gyerekek gyakran nem
igazán vannak tekintettel. Amennyiben gyermeked is kis renitens, mindenképp olyan nyitott orrú supinált szandál válassz számára, melynek az eleje kissé felfelé hajlik. Így elkerülheted, hogy beakadjon az eleje a szőnyegbe.
Mi, a Levendulacipőnél többféle supinált szandált kínálunk – mint például a Ponte20 gyerekcipő, Szamos supinált cipő és a Salus gyerekcipő -, hogy
megtalálhasd a gyermeked számára legideálisabbat.