Épp ezért, egyre többen választanak a supinált cipők közül.
Ám, vajon minden esetben jól teszik?
Biztosan ismerős az az érzés, amikor annyira szeretnél mindent tökéletesen csinálni, hogy a végén már magad sem tudod, mivel is tennél igazán jót a kisgyermekednek. Így van ez a gyerekcipőkkel is.
Vannak, akik csak a külcsínre utaznak, ők imádják a felnőtt cipők kicsinyített másait ráadni a gyerekeikre.
Ám ezek nagyrésze nem tartja megfelelően a bokát, vagy épp a talprésze nem megfelelő. Sokan úgy vélik, biztosra mennek, és a supinált cipők közül választanak, de nem! Nézzünk egy kis gyerekláb anatómiát!
A járni tanuló kisgyermek bokája még befelé dől. Annak érdekében, hogy a későbbi lehetséges lábfájást, vagy korrekciót elkerülhesse, érdemes olyan tipegő cipőt venni a számára, amely erősen tartja a bokáját. Bizony, ebben az időszakában akár még lakásban is javasolt a cipő viselése.
A boka dőlési szöge ekkor 10 fok körüli, ami természetes, és külön talpbetétet nem igényel, hiszen idővel – főként, ha a bokáját jól tartó lábbeliben jár – ez idővel elmúlik, optimalizálódik. Ám akkor, ha ez a dőlés 10 foknál nagyobb, indokolttá válhat a supinált talpbetét, vagy a supinált szandál, cipő viselése.
Mivel ezt egy szülő nem tudja teljességgel bizonyosan megállapítani, érdemes a gyermekorvos, ortopéd orvos szakvéleményét kérni.
Lehet hibázni a supinált cipő vásárlásakor?
Egy ilyen típusú cipő viselése esetén, a boka kifelé dőlésével a talp külső része viseli a testsúly nagy része, aminek következtében a térdszalagokra és a csípőre is nagyobb teher hárul. A 10 foknál nagyobb dőlés esetén a későbbi súlyosabb egészségügyi problémák elkerülése érdekében ezeket megéri vállalni, de a kisebb mértékű bedőlésnél felesleges.
Mi, a Levendulacipőnél többféle supinált cipő típust is kínálunk – mint például a Ponte20 gyerekcipő, Szamos supinált cipő és a Salus gyerekcipő -, hogy évszaktól és stílustól függetlenül megtalálhasd a gyermeked számára legideálisabb lábbelit.