Minden szülő a legjobbat szeretné gyermekének!
Sokszor hallom: -Nálam nem figyeltek rá gyerekkoromban, ezért is fáj úgy a lábam, gerincem…Ruhából sokat öröklünk, a gyerekcipőből mindig megveszem a legjobbat!
Mivel nem lehet, minden gyerekre egyformát „húzni”, hisz mindegyikőnk csontozata, genetikája teljesen más és más, én sem fogok egy gyerekcipő márkát sem ajánlani cikkemben!
Mire elolvasod az irományt, egyedül fogod tudni eldönteni melyik lesz gyermekednek a megfelelő választás!
6 éves tapasztalattal rendelkezem, gyerekcipő eladásban, rendelésben, választásban, több mint 10.000 pár lábbelit adtam már el életemben, így bízhatsz a tapasztalatomban!
Egy kis jellemzés amit jó ha tudsz! Kaphatók Supinált és normál (szaknyelven) formatalpas gyerekcipők.
Szupinált talpú cipők
Az utóbbi néhány évben (kb. 10 éve már a piacon vannak).
Egyre ismertebbé váltak a „supinált” talpú cipők az utóbbi években, mert rájöttek a gyógytornászok, orvosok, hogy a boka bedőlését már gyermekkorban orvosolni szükséges. Felépítésének lényege, hogy a cipő talpának belső része magasabb, mint a külső, kérge (hátsó része) magasan felvezetett, sarokrésze megkeményített, hogy jól tartsa a bokát.
Ez azért fontos, mert a befelé dőlő bokát kifelé billenti, a kifelé dőlő sarok helyzetét középhelyzetbe hozza. (a talpbetét is hasonló elven működik).
Supinált talpú cipőt egészséges gyereklábra nem ajánlunk, hisz bizonyos esetekben tilos annak viselése, vásárlás előtt kérje ki védőnő, gyerekorvos, gyerek ortopédus tanácsát!
Gyerekcipő talpbetétjébe elhelyezett emelők, kényelmi betétek
Manapság ezt már nem javasolják az ortopédusok, mert a talpboltozat folyamatos alátámasztása passzív módszerekkel ellustítja a talpizmokat.
Régen minden gyerekkel az „emelős, talpbetéten lévő dudoros” cipőt hordatták, mégis a felnőttek nagy része lúdtalpas és láb deformitásoktól szenved.
Akár szupinált, akár belső emelő nélküli gyerekcipőt veszünk, nagyon fontos, hogy a cipő sarka legyen kemény!
A gyerekcipő lehet közepes szármagasságú, (nem feltétlen fontos a magas szár) fontos, hogy a talp és sarok találkozásánál, a cipő kéreg része, mely a sarkat fixálja, ne dőljön oldalirányba.
Tehát egy szandál is lehet erős kérgű, ha jól ki van képezve a sarkánál, és egy magas szárú cipő is lehet puha kéregrészű, mely engedi bedőlni a bokát!
A másik legfontosabb szempont, hogy a cipő talpa, legyen kellően rugalmas, hogy a gyermek járásakor a gördülési fázist segítse. Ha a cipő két végét kezünkkel összehajlítjuk érezhető legyen talpának rugózása.