Hogyan válaszd ki

Hogyan válaszd ki
a megfelelő cipőt gyermeked számára?
  1. Milyen anyagból készüljön?
  2. Milyen legyen a kialakítása?
  3. Mikor kell speciális lábbeli?

Ezekhez hasonló kérdések végtelen sora jelenik meg az aggódó szülők fejében, mikor gyerekcipő-vásárlásra kerül sor. Az alábbiakban összegyűjtöttünk néhány fontos tanácsot, melyek garantáltan megkönnyítik ezt a feladatot.

  • Fontos a minőségi anyag és a tökéletes kialakítás!
  • A gyerekcipőnek elég rugalmasnak kell lennie ahhoz, hogy lehetővé tegye a mozgás szabadságát, de elég masszívnak is, hogy biztosítsa a szükséges stabilitást és egyensúlyt.
  • Persze mindezt anélkül, hogy gátolná a pici lábak egészséges növekedését.
  • Emellett az anyagösszetételre is nagy figyelmet kell fordítani. Készüljön a lábbeli jól szellőző, bőrbarát, természetes anyagból, mely átengedi a levegőt, elvezeti a hőt, így komfortos érzetet biztosít a gyermek számára.
  • Fontos, hogy a lábbeli a fűző vagy a tépőzár segítségével kényelmesen alakítható legyen az egyéni lábformákra.
  • A gyerekcipő kérge legyen stabil, tartsa jól a kicsi lábát, segítse, hogy egyenes nőjön. Illetve az előrésze legyen széles és kellően magas, hogy az apró lábujjak kényelmesen elférjenek. Mindemellett a talprész legyen hajlékony, rugalmas és könnyű, illetve a kialakítása kemény felületeken csökkentse a lábak pici csontocskáira jutó terhelést. Járás közben vegye fel a talpak vonalát, segítse elő a lépéseket és legyen bordázott, így védje a gyermeket az elcsúszástól.
  • Agyonhasznált lábbelit soha, speciális cipőt orvosi javaslatra!
  • Fontos megemlíteni, hogy a rokonok és barátok gyermekei által agyonhasznált, kitaposott cipők könnyen egészségtelen helyzetbe kényszeríthetik a fejlődő lábakat. Ez a későbbiekben akár ortopédiai problémákat is okozhat a kicsi számára. Tehát használt gyerekcipőt nem érdemes a csöppségre erőltetni akkor sem, ha kívülről teljesen új állapotúnak tűnik.
  • Az aggódó szülők gyakran vásárolnak feleslegesen szupinált (supinált) gyerekcipőt a kicsik számára. Ilyen lábbelit csak orvosi javaslatot követően szabad a gyerkőcre adni, az egészséges lábaknak nincs szükségük speciális cipőre.
  • A gyermek lábának méretét rendszeresen ellenőrizni kell!
  • A gyerkőcök lába évente akár több méretet is változhat. Érdemes két-három havonta megmérni a pici talpakat, hogy a cipő vagy szandál mérete mindig tökéletes legyen. Ideális esetben a lábbeli fél-egy centiméterrel lehet hosszabb a gyerkőc talpánál, hogy elegendő mozgástér maradjon a lábujjaknak, de ettől semmiképp sem többel. Ha deformálódik a cipő vagy a levételét követően piros foltok, esetleg vízhólyag látható a kicsi lábán, akkor valószínűleg már nem jó a méret. Ilyenkor javasolt újabb mérést végezni és új lábbelit vásárolni.
  • Érdemes a gyerekcipőmárkák minőségi termékeit választani!
  • Mindenképpen érdemes befektetni a gyermek lábbelijébe, mivel a minőségi cipők alapozzák meg a kicsi lábának egészséges fejlődését. A jó gyerekcipőkkel felnőttkori ortopédiai problémák előzhetők meg, tehát nem szabad elhanyagolni ezt a kérdést és beérni olcsó divatcipőkkel. A rossz minőségű lábbelik az ortopédiai elváltozások mellett egyéb problémákat is előidézhetnek, például gombásodást. A jó gyerekcipőmárkák esetében a jól szellőző, természetes anyagoknak és a megbízható gyártási technológiának köszönhetően ilyen problémák nem jelentkezhetnek.

Reméljük, ez a cikk a segítségedre volt és tájékozottan tudsz dönteni a megfelelő lábbeli kiválasztásakor. Az üzlünkben és a webáruházunkban lévő termékek megfelelnek a jó gyerekcipő kritériumainak. Bátran nézz körül nálunk és válogass a kiváló márkák minőségi termékei között. Ha szakszerű segítségre van szükséged a megfelelő lábbeli megtalálásához, akkor bátran tedd fel kérdésed személyesen, telefonon vagy e-mailben!