Hogyan tisztítsd gyermeked cipőjét?

Hogyan tisztítsd gyermeked cipőjét?
Javasolt rendszeresen tisztítani, ápolni a gyerekcipőket,

hogy a kicsik minél hosszabb ideig viselhessék azokat. Az alábbiakban adok néhány jó tanácsot, melyek segítségével elősegíthető, hogy hónapok múltán is ragyogjanak a lábbelik.

Egy kis odafigyeléssel elkerülhető, hogy a bőr felülete berepedezzen, viseltes legyen és beázzon. A rendszeres ápolásnak köszönhetően hosszútávon kielégítő szolgálatot tesznek a jó gyerekcipők. Minél többet hordja a kicsi a lábbelit, annál gyakrabban kerüljön sor a gyerekcipő felújítására, avagy a tisztítására és az ápolására.

Figyelni kell a bőr típusára

A bőrtípusokat kikészítésük és a feldolgozás során alkalmazott cserzési eljárás alapján különböztetjük meg egymástól. A tisztítás és ápolás során mindenképpen figyelembe kell venni ezeket a típusokat, hiszen nem mindegy, hogy fényes felületű box bőrből, bolyhozott nubukból, bársonyos tapintású velúrból vagy lakkozott bőrből készült a lábbeli. A bőr gyerekcipőket elsődlegesen tisztítani, utána ápolni kell és végül impregnálni, azaz vízlepergetővé tenni a nedvességgel szemben. Ehhez ajánljuk Neked Pedibus színtelen nubuktisztítónkat és Tacco impregnáló spray-ket.

Az első lépés mindig a szennyeződések eltávolítása

Az első fázis minden esetben a felületek letisztítása, azaz finomszőrű vagy gumikefével, illetve enyhén nedves, puha törlőkendővel meg kell szabadítani a szennyeződésektől a gyerekcipőt. Tisztítóradírra és -szerekre csak akkor van szükség, ha erős szennyeződés került a lábbelire, de ilyen esetekben is kerülni kell az erős készítményeket, érdemes inkább kíméletes termékeket használni. A tisztítás során a talpakra is figyelni kell, melyeket körömkefe segítségével, határozott mozdulatokkal kell megdörzsölni, így könnyen eltávolíthatók a szennyeződések, illetve a talp csúszásgátló tulajdonsága is karban tartható ezáltal. Ezt követően sámfázd ki vagy tömd ki papírral és hagyd a szabad levegőn száradni a gyerekcipőt.

Az ápolást követően nem maradhat el az impregnálás

A tisztítás után következhet az ápolás, amihez ma már széles választékban kaphatók különféle állagú termékek, például krémek, zselék, folyadékok, habok és aeroszolok. Mindig a bőr típusához ajánlott szereket érdemes használni, ellenkező esetben több kárt okoz az ápolás, mint hasznot. Végül következik az impregnálás, mely a lábbelik két nagy ellensége, a víz és a sós hólé ellen véd, vagyis vízhatlanná teszi a lábbelit. Az impregnálószerek többnyire spray formájában kaphatók, a tartós védelem eléréséhez javasolt kéthetente kezelni velük a felületet. Arra viszont figyelni kell, hogy például a gyerek alkalmi cipőknél leggyakrabban alkalmazott lakkbőrre nem használhatók impregnálószerek.

Mit ne tegyél soha a gyerekcipővel?

Az egyik legfontosabb, hogy bármilyen makacs is a szennyeződés, folyó csapvíz alá tartva sose tisztítsd a cipőt. Illetve ne mosd mosógépben, ne szárítsd szárítógépben vagy fűtőtesten, mert a lábbeli eldeformálódhat, illetve rongálódhat az anyaga. Soha ne kezeld olyan tisztítószerrel, mely nem kifejezetten cipőápoló, hiszen komoly kárt tehet a bőrben, például foltok keletkezhetnek rajta. Az egyféle bőrfajtára gyártott szert ne használd más anyagú cipőkre, mert kárt tehet bennük. Mindemellett fontos, hogy ne tárold a gyerekcipőket párás helyiségben, ha szeretnéd, hogy hosszútávon kielégítő szolgálatot tegyenek.