Gyerekcipő bölcsődébe, óvodába és iskolába

Gyerekcipő bölcsődébe, óvodába és iskolába
hogyan válasszuk a legjobbat!

Beszerezted már a gyermek bölcsődei, óvodai vagy éppen iskolai kellékeit? A tisztasági szett, az ovis zsák és a táska mellett egy benti viseletre szánt, jó gyerekcipő is szerepel a listán. A megfelelő darab kiválasztása során minden apró részletre figyelni kell, hiszen a gyermek napi hat-nyolc órát is eltölt a benti lábbelijében.

                                                           

Ne gondold azt, hogy minden üzlet polcán kiváló minőségű, jó gyerekcipő található. Sajnos számos esetben gyanúsan olcsó, silány minőségű termékeket árulnak, melyek hosszú távon rossz választásnak bizonyulnak a pici lábak egészségének szempontjából. A tudatos döntés a szülőn áll. Az alábbiakban kitérünk a legfontosabb szempontokra, melyeket a jó gyerekcipő kiválasztásakor mindenképpen szem előtt kell tartani.

 

Se papucs, se használt gyerekcipő

Akármilyen kényelmes és praktikus viseletnek tűnik, a papucs hordását kerülnie kell a gyermeknek. Mivel nem biztosít megfelelő tartást a bokának, hosszú távon rossz választás a kicsi lábak egészségének szempontjából. Tehát ne, vagy csak rövid ideig viseljen a gyermek papucsot, maradjon meg alkalmi viseletnek, például az uszodába vagy a strandra.

A papucsok mellett a használt lábbelik sem mondhatóak jó választásnak. A gyermekek lábfejlődése különböző, emiatt nem szabad éveken keresztül az idősebb testvér vagy a szomszéd gyermek által kitaposott cipőt a kicsire erőltetni. Az agyonhasznált lábbelire nem mondható, hogy jó gyerekcipő, hiszen egészségtelen helyzetbe kényszerítheti a gyerkőc lábát, ami komoly ortopédiai problémákat okozhat hosszú távon.


Milyen a jó gyerekcipő bölcsisnek, ovisnak, kisiskolásnak?

A bölcsődében négykézláb közlekedő gyermekeknek a kúszó-mászó babacipők javasoltak, melyek védik a pici lábakat a hideg padlótól. Ha már megtette a gyermek az első lépéseket, akkor eljött a puhatalpú cipő ideje. A bölcsődei, óvodai vagy iskolai viseletre szánt puhatalpú, jó gyerekcipő segíti az egyensúly fejlődését és erősíti a pici lábak ízületeit és izmait. A jó gyerekcipő felső része megfelelően szellőző, nedvszívó és természetes anyagból, például bőrből készül.

 

A talprésze vékony, rugalmas, könnyű és csúszásmentes, lehetővé teszi a gördülő lépteket. A kérge erősített, a szára pedig magasított, ezáltal jól tartja a gyermek bokáját. A jó gyerekcipő erősített, lekerekített cipőorral rendelkezik, mely hozzájárul a lábujjak kényelméhez és védelméhez. Továbbá még egy jó tanács: a váltócipő kiválasztásakor érdemes a tépőzáras változat mellett dönteni, hogy könnyebb legyen a fel- és levétele a lábbelinek.

           

Szüksége van a gyermeknek szupinált (supinált) lábbelire?

Erről ortopéd szakorvos dönt. Ha a gyermeknek a normálisnál picit jobban bedől a bokája, akkor el kell vinni szakemberhez, aki a vizsgálat eredményei alapján szupinált (supinált) lábbelit javasolhat. Többek között bokasüllyedés vagy flexibilis lúdtalp esetén javasolják az orvosok a speciális lábbeli használatát, mely hozzájárul a helyes lábtartás kialakításához.

Amennyiben szüksége van speciális lábbelire a gyermeknek, célszerű váltócipőnek használni, mivel ezek a lábbelik akkor fejtik ki jótékony hatásukat, mikor éppen viseli őket a gyerkőc. Az utcai viseletre pedig maradhat a hagyományos lábbeli. Szóval csak indokolt esetben, orvosi javaslatra vásárolj a gyermeknek speciális gyerekcipőt.

Fontos, hogy a bölcsődébe, az óvodába és az iskolába is jó gyerekcipőt válassz a kicsinek! A lényeg az, hogy jól érezze magát a gyermek a cipőben és ne zavarja az egész napos kúszás, mászás, ugrálás és futkározás közben. Szerezd be a gyerkőc legújabb lábbelijét a jó gyerekcipőkre specializálódott webáruházunkban vagy a gödöllői üzletünkben! Nálunk többek között a Szamos, a D.D. Step, a Richter, a Primigi, a Superfit és a Salus gyerekcipői közül válogathatsz.