Aztán rájöttem!
Ma már áldom annak a nevét, aki először megálmodta a zárt orrú gyerek szandál létezését, meg is osztom, miért.
style="text-align: justify;">Történt, hogy a kislányommal kirándulni mentünk. Körülbelül hároméves lehetett, és már ekkor jelét adta a hiperaktivitásának.
Megállás nélkül rohangált, fára mászott, a gyökerekbe kapaszkodva felment a számomra leküzdhetetlennek tűnő domboldalakon. Imádta az egész napot, ám este engem szinte lesokkoltak a lábujjai.
Egyrészt olyan mennyiségű kosz ragadt a kicsi körmei alá, melyeket egy kisollóval kellett kikapirgálnom – nem, a körömkefe itt már tehetetlen volt. A szandál eleje gyakorlatilag tönkrement, lekopott róla a felső réteg. Ám, ami még ennél is aggasztóbb volt, az egyik nagylábujján lévő köröm megsérült, amit ő ugyan a nagy játék közben észre sem vett, de a fürdésnél már mondogatta, hogy fáj neki.
Ekkor döntöttem el, hogy erre kell valami megoldást találjak.
A zárt cipő mellett eszembe jutott a zárt orrú gyerek szandál, és másnap már meg is rendeltem egy gyerekcipő webáruház kínálatából.
Őszintén? Szülői minőségem egyik legjobb döntése volt! A zárt orrú gyerek szandál ugyanis kiállta az aktív gyermekem által támasztott elvárásokat. Nem volt többé köröm alá szorult por, homok és föld, nem volt több sérült köröm, volt azonban kényelmes és biztonságos nyár.
A zárt orrú gyerek szandál tehát kisgyermekek esetén szuper választás, ha a kicsi szereti aktívan megélni a nyár nyújtotta lehetőségeket, de akár, a hasonló kvalitásokkal bíró nagyobbak számára is tökéletes választás lehet. Sőt, második szandálnak is remek, ha szoktatok a természetben kirándulni, vagy épp sokat sétáltok, mivel a az én tapasztalataim alapján a zárt orrú gyerek szandál kényelmesebb viselet a kisgyermekek számára, ha például városnézés a program, mivel nem tud benne előre csúszni a lábfej, így pedig kevésbé lesz nyűgös, fáradt a gyerek.