A mai anyukák, (nyilván mint ahogy én is) mindenről az interneten tájékozódnak. Hisz honnan is tudnák, hogy mikor kell a babának első lépés cipő, mikor szükséges a gyerek szandál a lábacskára: mikor feláll? vagy amikor már elindul? E 2 folyamat között akár 4 hónap is eltelhet!
Sok mindent tanácsolnak a minden témában szakértők, de Te hallgass ránk, hisz mi 10 éve ezzel foglalkozunk és professzionálisak vagyunk ebben a témában! Néhány példát felsorakoztatok a tanács-ellenérv témában.
- Tanács: Vegyél nyugodtan nagyobb gyerekcipőt, úgyis olyan gyorsan nő a gyerekek lába, hamar belenőnek
- Ellenérv: A nagy cipő sajnos nem fogja a baba lábát, kilép belőle a sarka, így sebes lesz, ami fájdalmat okoz és minden lépésnél sírdogálni fog, felkéredzkedik, de nem érted miért!
- Tanács: Nem kell a gyerekcipő fazonját nézni, legyen divatos ami minden ruhájához illik, csillog, lélegzik
- Ellenérv: Fontos tudnunk, hogy a baba lába duci vagy inkább keskeny felépítésű, mert e szerint szükséges neki első lépés cipőt választani. Ha túl keskeny, összeszorítja lábacskáját, ha széles akkor pedig oldalra mozog benne és nem fogja megfelelően, megrogyik lépésnél, és ne dőlj be minden szlogennek: minden cipő ami bőr lélegzik!
- Tanács: Csak fényes bőrből (box bőr)-ből készült gyerekcipőt vegyünk, mert azt lehet jól tisztítani
- Ellenérv: A fényes bőrt ápolni kell, mert kifakul, az arcbőrünket, testünkön a bőrünket is krémezgetjük, a box-bőr cipővel is így kell tennünk, legalább hetente 1 alkalommal. (Na de kinek van erre manapság ideje!). Másik ok, hogyha belerúg a gyerek valamibe a bőrfelület rettentően sérülékeny, rögtön lekopik a tetejéről.
- Tanács: Vegyünk minden gyereknek supinált cipőt, nehogy baja legyen a lábának
- Ellenérv: Supinált cipővel nem praktikus a kicsinek a járni tanulás kezdése ha nem feltétlenül indokolt (gyenge izületrendszer, extrán befelé forduló lábacskák, ortopéd orvosi javaslat), mert a megerősített kéreg miatt, talpa sokkal keményebb mint egy normál babacipőnek.