Az apró talpak nem a felnőtt lábak miniatűr változatai. Emiatt nagy figyelmet kell fordítani a gyermekek megfelelő lábbelijének kiválasztására és az esetleges rendellenességek időben való kezelésére. Mutatjuk, hogy mire kell figyelnie, hogy megőrizze gyermeke lábának egészségét.
1. Kerülni kell az olcsó divatcipőket!
Kerülni kell az olcsó, csillogós, világítós, rossz kialakítású divatcipőket, melyek ortopédiai problémákat okozhatnak. Ráadásul akár gombásodást is előidézhetnek azok a vegyszerek, melyeket ezeknél a gyerekcipőknél a színezésre használnak. Elengedhetetlenül fontos befektetni az első lábbelikbe, hiszen a megfelelő cipő alapozza meg a gyermekek lábának egészséges fejlődését.
2. Figyelni kell a gyermekcipő megfelelő kialakítására és a minőségi anyagra!
A lábbeli tartsa jól a gyermek bokáját, a talpa legyen könnyű és hajlékony, mindemellett jól szellőző, természetes anyagból készüljön, például bőrből. Érdemes a minőségi márkák termékeit választani, melyek megfelelnek a fenti kritériumoknak, mivel a gyártás során megbízható technológiát alkalmaznak és kizárólag a legjobb minőségű anyagokból készítik a cipőket. A téli lábbeli mindenképpen vízálló legyen, hiszen a folyton vizes zokni viselése amellett, hogy rendkívül zavaró, komoly egészségügyi problémákat is okozhat.
3. Cipőválasztáskor ne a gyors fel- és levétel legyen a döntő szempont!
Az egyszerű fel- és levétel miatt többnyire tépőzáras gyerekcipőt választanak a szülők. Ez a legtöbb esetben jó döntésnek bizonyul, ha azonban a gyermek lába széles és magas, akkor minden alkalommal szétnyílik a tépőzár és a cipő nem tartja rendesen a gyermek lábát. Így könnyen kilép a lábbeliből, mely balesetveszélyes lehet futkározás közben. Emiatt ilyen esetben érdemes mellőzni ezt a változatot és fűzős gyerekcipőt választani helyette, mely tökéletesen alkalmazkodik a magasabb lábfejekre is.
4. Ne hordjon a gyermek mások által kitaposott, használt cipőt!
Minden gyermek lábfejlődése más és más, szóval nem szabad éveken keresztül a szomszéd használt, kitaposott cipőit a gyerkőcre erőltetni. Ezek a lábbelik egészségtelen helyzetbe kényszeríthetik a gyermek lábát, így komoly ortopédiai problémákat is okozhatnak. Ha bármikor eltérést, rendellenességet észlel a gyerkőc lábán, mindenképpen el kell vinni ortopédushoz.
5. A gyermekcipő mérete mindig megfelelő legyen!
A gyerkőcök lába évente akár több méretet is változhat, emiatt javasolt megmérni két-három havonta a pici talpakat. Ideális esetben körülbelül egy centiméterrel hosszabb a gyerkőc lábánál a cipő, de semmiképp sem többel. Ha túl hosszú a lábbeli, akkor csúszkálni fog benne a lába, kényelmetlen lesz a gyermek számára és sokszor el fog benne esni. A legkisebbek még nem tudják elmondani, hogy kicsi rájuk a babacipő, ezért minden levételnél meg kell nézni a pici lábakat. Ha közvetlenül a lábbeli levétele után piros foltok észlelhetők a gyerkőc lábán, az azt jelzi, hogy a cipő már kicsi. Ilyenkor újra meg kell mérni a talpakat és új lábbelit kell vásárolni.
6. Cipőválasztáskor a divat ne legyen döntő szempont!
Pillangós, csillagos, virágos, pókemberes, unikornisos cipők sora várja a vásárlókat a boltok polcain, melyek könnyen elvonják a gyermekek figyelmét. Emiatt a „melyik a kényelmesebb” kérdést óvatosan kell feltenni a gyerkőcnek. Hiszen sokszor előfordult már, hogy a kényelmet figyelmen kívül hagyva az unikornisosra szavazott a kislány vagy a pókemberesre a kisfiú, a kevésbé divatos mintával rendelkező gyerekcipő pedig maradt a polcon. Persze pár nap után kiderül a lábbeli kényelmetlensége, de senkinek sem hiányzik a vásárlást követően még egy cipőcsere elintézése is.
Ha megbízható boltból szeretné gyermeke lábbelijét megvásárolni és fontos önnek a minőség, az elérhető árak, a széles választék és a profi kiszolgálás, akkor nézzen körül a gyerekcipő webáruházunkban vagy látogasson el személyesen üzleteinkbe. Többek között a Szamos, a Richter, a Salus, a D.D.step, a Primigi és a Superfit termékeit is megtalálja nálunk.